سليقه

نمی دونم  ایا می شه این ایراد را به سلیقه ام وارد کنم که  در افسون رنگ ها و نقش ها دل می بازه و هر انچه که  را چشم نواز تر باشه بی شک زیبا تر می دونه ؟

ماه هاست که با خودم کلنجار می رم که ایا این ایراد به سلیقه ی من وارده یا نه ؟

ماجرا از وقتی شروع شد که قرار شد پناهنده بشیم ... وقتی فهمیدم که به جای مسجد زیبا و بی بدیل امام باید در مسجد حکیم باشیم با خودم گفتم حیف ، اما وقتی که برای اولین بار رفتم مسجد حکیم اونقدر بلند افسوس خودم را ابراز کردم که  دور و بری ها انتظارش را نداشتند... استدلالم این بود که حیف نیست ادم مسجد امام با اون همه شکوه و عظمت و افسون رنگ و نقش رها کنه و در مسجدی آجری بدون هرگونه بازی رنگ ها و دلبری  اسلیمی ها  اوقات به سر کنه ؟

اما ...

فقط یک شب گذشت ،

که انگار مسجد حکیم اسرار نهان خودش را برای ما که پناه برده بودیم یکی یکی بر ملا می کرد...

رد نازکی از یک ردیف کاشی لاجوردی که انگار لا انقطاع  دور تا دور شبستان و گنبد گشته بود و نقش زده بود ... عجیب هندسی و نوین ... اما بزرگترین رازی که در مسجد حکیم برای من اشکار شد این بود که انگار این مسجد در اوج عظمتش و سکوت با وقارش  اصلا از معماری تقارن پسند ایرانی متابعت نکرده بود ... سه روز طول کشید تا این عدم تقارن بر من بر ملا شد ... گرجه همه ی سه روز را سر به هوا دنبال خطوط رفتم اما روز اخر بود که فهمیدم چه در معماری  و چه در اندک کاشی کاری ها هیچ اثری از تقارن وجود نداره...  و این اوج تعجب من و شاهکار مسجد حکیم بود.

شاید در یکی دو پست قبلی می شد مسجد امام را وصف کرد اما بی اغراق شکوه در اوج سادگی مسجد حکیم را نمی تونم وصف کنم ...

از همون لحظاته که سوال بالا ذهنم را درگیر کرده.

/ 11 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خودم

مهر اومد... با اينکه شيش ساله دارم هر مهر از خونه می رم اما هر بار يه اضطراب دلچسبی وجودم را پر می کنه ...

سلبی ناز

يعنی تو شيش ساله که داری اول مهر ميری مدرسه؟!! شيش تا؟ پس هفت ساله بشی يعنی فارغ التحصيلی؟!!

کيمياخاتون

سلام خوش به حالتون .... البته اين بخش که سال ديگه فارغ التحصيل ميشين يا نه ؟ جزو تخصص منه ها .... گمان نکنم .... خوب درس نمی خونين من که راضی نيستم ... به اولیاتون بگيد بياد مدرسه جهت رسيدگی .... فقط اوليا بايد بيانا داداش و خواهر و سلبيناز قبول نيستا

خودم به كيميا خاتون

سلام ... ببخشيد شما راس مي گيد خوب درس نمي خونم ولي مي شه همين يه دفعه اوليام را نخواهيد ؟

ساحل

سلام عزيزم نماز و روزه هات قبول خیلی وقت بود سعادت حضور در این خانه زیبا رو نداشتم. دیشب وقتی اس ام اس زدی دلم خیلی برات تنگ شد. به یاد اولین روزی که همدیگه رو دیدیم افتادم..... خیلی خوش گذشت نه؟ ما دعات می کنیم. تو هم این شبها ما رو دعا کن.

....

پووووووووففففففففففففففف... انگار هيچ کاری قرار نيست بی دردسر رو روال بيافته .لعنتی.لعنت به اين کلافگيه ابدی.اگه خودشم نباشه حسش هميشه هست.لعنتی

امين

من نفهميدم! يا علي مدد(ي)...

دختری در راه آفتاب

الهم صل علي محمد و آل محمد سلام بيشتر از دو ماه هست كه غيبت داشتم. امروز كه به وبلاگم سر زدم خيلي خوشحال شدم. ممنون كه توي اين مدت منو فراموش نكرديد. نظر زيباي شما همراه با پيام بارز خود اميد را هم حامل بود. بازم هم تشكر ميكنم. چه زیبا توصیف کردید عظمت این مسجد را! ای کاش در مورد محراب هم گفته بودید. محرابی که نظیرش وجود نداره! و محرابی که نگاه کردن بهش و ایستادن در برابرش .... نمی دونم موفق شدید ببینیدش یا نه! التماس دعا و يا حق الهي نگويم دستم بگير... دستم گرفته اي، ز عنايت، رها مكن!

ساحل

بسم رب المهدی سلام ان شالله طاعات و عبادات شما مورد قبول حضرتش قرار گرفته باشه. و برکات ماه عزیز خدا هنوز بر زندگیتان سایه دار باشد. تو وبلاگم یک عیدی گذاشتم قابل بدونید تشریف بیارید. اگه قابل میدونید این سایت مهدوی رو لینک بفرمایید www.rayehe.mahdi313.org اجرتون با آقای منتظر. التماس دعا